در حال بارگذاری ...
مسئول فنی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان مطرح کرد؛

همدان از امکانات خوبی برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برخوردار است / سالن‌های شهر نیازمند افزایش تجهیزات هستند

مسئول فنی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، گفت: استان همدان نسبت به بسیاری از استان‌های بزرگ و کلان کشور، برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، مناسب است و تمامی مشکلات موجود در آن نسبت به سایر استان‌های کشور، کمتر است زیرا مردم و مدیران این شهر، به جشنواره و اساساً این رویداد اهمیت می‌دهند و برای آن ارزش ویژه‌ای قائل هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان، علی اشرف سماعی، مسئول فنی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان از بازدید مجدد فضاهای نمایشی استان همدان خبر داد و در این باره گفت: همدان از جمله شهرهایی است که امکانات بسیار بهتری، نسبت به سایر استان‌های کشور برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، دارد؛ ضمن اینکه مردم و مسئولان این شهر نیز، اهمیت خاصی برای این رویداد قائل هستند.

او ادامه داد:استقبال مردم شهر همدان و علاقه‌مندان به تئاتر در این شهر،به حدی است که حتی می‌توان گفت میزان تماشاگران و افراد علاقه‌مند،از جشنواره تئاتر فجر نیز بیشتر است؛ زیرا مردم اشتیاق بسیار بالایی برای این رویداد دارند بنابراین لازم است که برای هر چه بهتر تجهیز شدن فضاهای این استان اقدام شایسته‌ای صورت پذیرد.

مسئول فنی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان افزود:سالن فجر همدان،از جمله فضاهایی است که کیفیت مناسب را برای اجرای گروه‌های تئاتری دارد و پس از تعمیراتی که اخیرا انجام شده،وضعیت مطلوب و مناسبی بر آن حاکم است بنابراین می‌توان از این سالن به خوبی در جشنواره بهره‌برداری کرد.

سماعی،درباره سایر سالن‌های استان همدان،بیان کرد:سالن شهید آوینی،یکی دیگر از فضاهایی است که امکان استفاده در جشنواره را داراست. این سالن از نظر فنی یعنی نور و صدا،کیفیت مناسبی را برای اجرای گروه‌ها تأمین می‌کند.

او درباره پلاتوهای موجود در استان،توضیح داد و گفت:در استان همدان سه پلاتو شهید آوینی،استاد بیگلریان و استاد عبادی برای نمایش تئاتر وجود دارد که،جایگاه خوبی دارند اما عملا هر کدام از آن‌ها مشکلاتی دارند. البته قول‌هایی از سوی مسئولان مبنی بر ایجاد امکانات در این پلاتوها داده شده،که امیدوارم تا زمان اجرای جشنواره،انجام شود.

سماعی،تصریح کرد:خوشبختانه امسال یک سالن تازه به نام شهید مظاهری در شهر بریانک،تاسیس شده و به فضاهای موجود در شهر افزوده شده است. همچنین سالن مهدیه نیز یکی دیگر از فضاهای شهر همدان است که امکانات اندکی برای اجرا دارد و نیاز به یک بازبینی و بازنگری در آن احساس می‌شود. با تمام این احوال اما من معتقدم که استان همدان همچنان نسبت به بسیاری از استان‌های بزرگ و کلان کشور،برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان،مناسب است و تمامی مشکلات موجود در آن نسبت به سایر استان‌های کشور،کمتر است زیرا مردم و مدیران این شهر،به جشنواره و اساسا این رویداد اهمیت می‌دهند و برای آن ارزش ویژه‌ای قائل هستند. با این وجود اما امیدوارم که مشکلات ذکر شده تا برگزاری جشنواره رفع شود و شاهد برگزاری هر چه بهتر این رویداد باشیم.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان،با هدف تقویت مهارت،رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش،از اول تا ششم سال ۱۴۰۱ به دبیری امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان،اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،انجمن هنرهای نمایشی ایران و دیگر سازمان‌ها و نهادهای استان همدان،با شعار «تئاتر،پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

مشروح اخبار بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را می‌توانید از سایت جشنواره به نشانیhttps://icy.theater.ir/fa/ دنبال کنید.
مطالب مرتبط

همراه با بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

حمید کیانیان: اجرای نمایش «خانم خزوک» ادای احترام به جبار باغچه‌بان است
همراه با بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

حمید کیانیان: اجرای نمایش «خانم خزوک» ادای احترام به جبار باغچه‌بان است

کارگردان نمایش «خانم خزوک»، حضور هنرمندان توانیاب در بخش تئاتر فراگیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را امیدوارکننده خواند و گفت: خوشبختانه در این دوره با حرکت بزرگی که دبیر جشنواره دنبال کردند، آثار این هنرمندان نیز نظیر سایر حوزه‌ها دیده خواهد شد.

|

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور:
تئاتر باید در سبد فرهنگی خانواده ها قرار بگیرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور:
تئاتر باید در سبد فرهنگی خانواده ها قرار بگیرد.

مدیر کل هنرهای نمایشی کشور به همراه دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در سفر یک روزه به همدان از سالن های برگزاری جشنواره بازدید کردند. نشست با سرپرستان گروه‌های نمایشی، دیدار با  مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری همدان و جلسه با رئیس و مدیران ...

|

بهرام جلالی‌پور: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان فضای تربیت نسل فهیم آینده است

بهرام جلالی‌پور: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان فضای تربیت نسل فهیم آینده است

عضو هیئت انتخاب بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: برگزاری این جشنواره، بسیار حائز اهمیت است زیرا این گروه، شهروندان آینده هستند و تئاتر مناسب می‌تواند از آن‌ها شهروندانی فهیم‌تر و مسئول‌تر بسازد.

|

احمد بیگلریان: ضرورت سرمایه‌گذاری بر نمایشنامه‌نویسی کودک احساس می‌شود

احمد بیگلریان: ضرورت سرمایه‌گذاری بر نمایشنامه‌نویسی کودک احساس می‌شود

عضو هیئت داوران بیست و هفتمین جشنواره تئاتر بین‌المللی کودک و نوجوان همدان گفت: ضرورت سرمایه‌گذاری بر نمایشنامه‌نویسی کودک احساس می‌شود و با شکل‌گیری یک بانک نمایشنامه در کنار جشنواره، شاهد توسعه بیشتر تئاتر کودک خواهیم بود.

|

علی‌رضا آقایی: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان محلی برای آموزش والدین و تربیت نسل آینده است

علی‌رضا آقایی: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان محلی برای آموزش والدین و تربیت نسل آینده است

عضو هیئت انتخاب بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان معتقد است؛ تئاتر کودک و نوجوان تأثیری دو سویه بر خانواده دارد، زیرا والدین آموزش مورد نیاز و روش‌های تربیتی را دریافت می‌کنند و کودکان و نوجوانان می‌توانند برداشت‌های مورد نیاز خود را برای زندگی آینده ...

|

زهرا صبری: جشنواره، بازبینی مسیر یک‌ ساله تئاتر کودک و نوجوان کشور است

زهرا صبری: جشنواره، بازبینی مسیر یک‌ ساله تئاتر کودک و نوجوان کشور است

زهرا صبری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را عنصر مهمی در این عرصه خواند و گفت: در این جشنواره، همه ما از مسیر یک‌ ساله تئاتر کودک و نوجوان آگاه می‌شویم و می‌توانیم برداشت‌ها، اندیشه‌ها، اهداف و تمام ابعاد کار هنرمندان تئاتری را در این زمینه مشاهده کنیم.

|

زهره بهروزی‌نیا: توجه به تئاتر در مدارس ضروری است

برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان گام مهمی در راستای حمایت از تئاتر است
زهره بهروزی‌نیا: توجه به تئاتر در مدارس ضروری است

برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان گام مهمی در راستای حمایت از تئاتر است

عضو هیئت انتخاب بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، برگزاری این رویداد را عامل مهمی در شناخت تئاتر توسط اقشار مختلف خواند و گفت: تئاتر یک هنر انسان ساز است که می‌تواند در تربیت نسل آینده، نقش به سزایی را بازی کند از این رو توجه به هنر نمایش در مدارس ضروری ...

|

نظرات کاربران