در حال بارگذاری ...
عکاس باسابقه تاتر مطرح کرد؛

خیلی ها بعد از عکس های تاتر جذب نمایش می شوند/ در سالن بیشتر از بچه ها ذوق دارم 

به گزارش روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان همدان، اختر تاجیک عکاس باسابقه تاتر درباره نمایشگاه عکس لبخند کودکی که در بخشی از این جشنواره برگزار شد، گفت: عکس های این نمایشگاه متعلق به نمایش های ویژه کودک و نوجوان در اواسط دهه ۷۰ تا دهه ۹۰ است و جدیدترین عکس ها نیز از اجراهایی است که در سال ۹۸ روی صحنه رفته اند.

 

 

وی در توضیح بیشتر از عکس ها بیان کرد: 
۳۲ قطعه عکس در نمایشگاه وجود دارد که هر یک متعلق به یک نمایش است و از برخی نمایش ها هم بیشتر از یکی عکاسی شده است. همچنین از نمایش "شازده کوچولو" به کارگردانی رضا بابک پنج قطعه، نمایش "صدای یک دست" به کارگردانی قطب الدین صادقی سه قطعه عکس و نمایش هایی از ناصر آویژه بیشتر از یک قطعه عکس در نمایشگاه وجود دارد.
تاجیک درباره ویژگی و جذابیت عکس های حوزه کودک و نوجوان بیان کرد: عکاسی تاتر درکل برای من جذابیت بسیاری دارد اما در حوزه کار کودک من بیشتر از بچه ها ذوق می کنم چون فضای این کارها شما را از زندگی جدا می کند. 

این عکاس پیشکسوت بیان کرد: نمایش هایی مثل آثار قطب الدین صادقی قاب هایی دارد که به دلیل المان های بصری دوست دارید فریم های بسیاری از انها عکاسی کنید.

وی درباره تفاوت کار کودک و بزرگسال در عکاسی نیز گفت: کار کودک به لحاظ تصویر،  پتانسیل بیشتری برای عکاسی دارد کار کودک پر از حرکت است عکاس هم به حرکت، نور و رنگ نیاز دارد و شما در کارهای کودک نگران این مسائل نیستید. 

تاجیک با اشاره به پیشینه کاری خود اظهار کرد: من از سال های ۷۲ عکاسی را شروع کردم و تنها چیزی که مرا در این سال ها نگه داشته است عشق و علاقه ام به عکاسی است که وقتی وارد سالن تاتر می شوم زمان را حس  نمی کنم و عکاسی به این ترتیب همیشه در زندگی من جریان دارد.

وی درباره نمایشگاه هایی که پیش از این برگزار کرده است، نیز تصریح کرد: در دوره دبیری مصطفی رحماندوست بر جشنواره تاتر کودک و نوجوان یک نمایشگاه عکس شامل حدود ۵۰ قطعه در اصفهان برگزار شد. در حوزه تاترهای بزرگسال نیز نمایشگاه عکس  هایی در تالار وحدت در چند نوبت، تاتر شهر، فرهنگسرای شفق، و نمایشگاه عکس تاترهای عروسکی در خانه هنرمندان هم نمایشگاه برگزار کردم.
 
تاجیک در پایان درباره تاثیر عکس ها در جذب مخاطب به تاتر عنوان کرد: آن کسانیکه نمایش ها را دید اند با تماشای عکس ها برایشان یادآوری می شود و صحنه ها برایشان مرور می شود. همچنین برای آنها که ندیده اند سوال ایجاد می شود که این عکس ها چه ماجرایی و چه قصه ای دارند و خیلی بازخورد داشتم که دوست داشته اند بعد از تماشای عکس ها به دیدن تاتر بروند.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان به دبیری مجید قناد در همدان در حال برگزاری است.
نظرات کاربران