در حال بارگذاری ...
جواد انصافی مطرح کرد؛ 

تاثیر سیاه بازی در بیان دغدغه های روز جامعه/ رنج مردم را فریاد می کنیم

به گزارش روابط عمومی بیست و شسمین جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان همدان، جواد انصافی داور شب گذشته ۱۹ آبان ماه بعد از میزگردی درباره راه اندازی رشته تاتر کودک و نوجوان در دانشگاه ها درباره اهمیت سیاه بازی و نمایش های آیینی سخن گفت. 

 


وی همان ابتدا با اجرای برخی از نمایش های سیاه بازی درباره این قالب از نمایش ها بیان کرد: اوایل انقلاب برخی می گفتند سیاه بازی مرده است اما من به آنها گفتم می توانم با همین موضوعات روز اجتماعی کار کنم‌ آن زمان موضوعات روز بمب گذاری توسط منافقان بود و من همین سوژه را به نمایش ها آوردم‌‌. 

وی در ادامه با اشاره به سیاه بازی عنوان کرد: فردی که نقش سیاه را دارد از دل مردم زجرکشیده است و برای همین هم سیاه بازی رنج های مردم را فریاد می کند. 

انصافی تصریح کرد: من اعتقاد دارم که سیاه می گوید من پیرو خط سیاه‌وش هستم. سیاه ‌وش اسطوره اصیل ایرانی شخصیتی چشم پاک و راستگو بوده و حتی اگر به ضرر خویش باشد نیز دروغ نمی گوید کاراکتر سیاه هم می گوید که من می خواهم سیاه وش باشم پس وش یعنی صورتم را سیاه می کنم تا سیاه وش شوم و قرمز ر ا به خون خواهی سیاه وش می پوشم.

این بازیگر در بخشی دیگر نیز از نمایش های آیینی که به آیین های کهن ایرانی مثل نوروز می پردازند سخن گفت و اینکه این نمایش ها می توانند آداب و رسوم ایرانیان را زنده نگه دارند. وی همچنین از انتشار جلد دوم کتاب شگفتانه های مجلس های باری زنانه که با همراهی همسرش  به نگارش درآورده است ، خبر داد.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان به دبیری مجید قناد در همدان در حال برگزاری است.
نظرات کاربران