در حال بارگذاری ...
یوردی ویدال کارگردان نمایش

پول همه چیز نیست...

کارگردان نمایش اُپس از کشور بلژیک با اشاره به اینکه این تئاتر برای رده سنی ۶ سال به بالا مناسب است، گفت: این تئاتر به دلیل داشتن صحنه های جالب، حرکات آکروباتیک و درگیری نمادین برای تماشاگران جذاب خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، یوردی ویدال درباره هدف و موضوعی که تئاتر"اُپس" به تماشاگران القا می کند، گفت: هدف ما از اجرای این نمایش این است که به تماشاگر بگوییم پول همه چیز نیست و دوستی مهمترین موضوعی است که باید به آن دقت شود.

وی با بیان اینکه ایده نمایش "اُپس" 10 سال پیش و در بحران اقتصادی اروپا شکل گرفت، ادامه داد: کار به طور جدی از سال 2012 شروع شد و در بسیاری از کشورهای دنیا مثل فرانسه، هلند، بلژیک، برزیل و سایر کشورها اجرا شد.

نویسنده و کارگردان تئاتر"اُپس" درباره وضعیت تئاتر کودک و نوجوان در بلژیک گفت: برای کودکان امکانات بسیاری در نظر گرفته شده است و نمایش ها غنی، خلاقانه و اصیل هستند.

ویدال ادامه داد: والدین بسیار علاقه مندند تا کودکانشان تئاتر تماشا کنند و از طرفی مدارس و شرکت های بین المللی زیادی نیز در زمینه تئاتر فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت سالن ها و تجهیزات جشنواره عالی است، ادامه داد: استقبال تماشاگران از تئاتر ما مطلوب بود و بسیار پر انرژی نمایش را تماشا کردند.

وی با اشاره به اینکه اولین بار است که در ایران حضور پیدا کرده ام، ادامه داد: همه افراد حاضر در جشنواره انسان های بسیار خوبی هستند و در این مدت کوتاه حضور در ایران، ارتباط بسیار خوبی با ایرانیان داشته ام.

تئاتر"اُپس" به نویسندگی و کارگردانی یوردی ویدال، داستان فرار دو تاجر از یک اختلاس است که موضوع پول را با روندی طنز آمیز بیان می کند.

تئاتر "اُپس" در دومین روز از جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در دو سانس 15 و 17:30 در سینما فلسطین برای علاقه مندان به تئاتر اجرا شد.

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور 50 گروه داخلی و خارجی از 28 آبان تا 4 آذر در همدان برگزار می شود.
نظرات کاربران